Klavye Tamiri

Klavye Tamiri

Klavye Tamiri

Notebooklar son derece hassas cihazlardır ve kullanımı itibariyle en çok kullanılan yeri klavyeleridir. Notebook klavyelerinin ömrü de kullanım yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ancak yine de dizüstü bilgisayarların hasar almaya en açık olan parçalarından biri de klavyeleri olmaktadır. Bu hasarların çoğu klavye üstüne sıvı dökülmesi, düşme ya da çarpma veya tuşların arasına bir şey sıkışması sebebiyle gerçekleşiyor. Bazen de hiçbir şey olmasa dahi, uzun süreli kullanım sonucunda yıpranan birkaç tuş artık zor basmaya, hiç basmamaya ya da farklı bir karaktere basmaya başlıyor.

Durum böyle olunca da notebookun klavyelerini değiştirme zorunluluğu ortaya çıkıyor. Tabi değiştirme zorunluluğu her zaman sadece hasar ya da yıpranma sonucu ortaya çıkmamaktadır. Kimi zaman da farklı bir ülkeden alınan notebooklarda, dil ve alfabe farklılıklarından ötürü, değişimler yapmak gerekmektedir.

Notebook klavyelerinin çeşitleri çok sayıdadır. Notebookların dizaynlarının, yapılarının, ebat ve modellerinin birbirine benzememesi nedeniyle, bir marka altında, onlarca değişik klavye çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlilik, klavye tedarikini zorlaştırmaktadır.

Birçok kişi, çok zor olmadığından kendi klavyesinin değişimini kendisi yapmaktadır. Ancak, bu pek sağlıklı bir durum değildir. Çünkü uzman olmayan kişiler tarafından yapılan notebook tamirleri, ne kadar basit olursa olsun, en kısa zamanda tekrar arıza vermekte ve uzun vadede bilgisayarı olumsuz etkilemektedir. En iyi yöntem, bir notebook servisinden istenilen klavyenin seçilip, uzman kişiler tarafından değiştirilmeye bırakılmasıdır.
BİZ SİZİ ARAYALIM
Numaranızı bırakın müşteri temsilcilerimiz sizinle irtibata geçsin.
MÜŞTERİ DESTEK HATTI
Profesyonel çözümlerimizden faydalanın.
0 212 221 76 90